Historia Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa na świecie

Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa jest Stowarzyszeniem Życia Apostolskiego. Zostało założone przez św. Kaspra del Bufalo w 1815 roku w Państwie Rzymskim. Jego celem było odnowienie duchowieństwa i świeckich, poprzez głoszenie misji ludowych i rekolekcji. Ks. Franciszek Albertini zainspirował św. Kaspra do szerzenia nabożeństwa i duchowości Krwi Chrystusa. W 1808 roku w kościele San Nicola in Carcere w Rzymie, ks. F. Albertini założył Arcybractwo (Archconfraternity) Krwi Chrystusa. (…)
Czytaj dalej o historii Zgromadzenia…

Historia Misjonarzy Krwi Chrystusa w Polsce

Na ziemie Polskie najpierw przybyły Adoratorki Krwi Chrystusa. W latach 70. siostry zapragnęły aby także Misjonarze przybili do kraju. Swoją prośbę skierowały do ks. Winfrida Wermtera. Pomimo zakazu zebrań wydanego przez władze komunistyczne odbyło się pierwsze publiczne spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa. Miało ono miejsce  20 grudnia 1981 r. w kościele św. Marcina we Wrocławiu. Od tamtego czasu rozpoczęły się systematyczne przyjazdy ks. Winfrida w celu założenia Zgromadzenia. (…)
Czytaj dalej o historii Misjonarzy w Polsce…

Historia Misjonarzy Krwi Chrystusa w Chorwacji

Początek działalności Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa w tej części środkowej i południowo-wschodniej części Europy sięga roku 1979, kiedy to ks. Willi Klein CPPS po raz pierwszy odwiedził miejscowość Banja Luka w Bośni. Przyjechał on na obchody jubileuszu 100-lecia działalności Adoratorek Krwi Chrystusa na tych terenach. Od tego momentu ks. Willi więcej razy przebywał w ówczesnej Jugosławii, poznając poszczególne regiony, ludzi, obyczaje, prowadząc rekolekcje i dni skupienia. (…)
Czytaj dalej o historii Misjonarzy w Chorwacji…