Wraz z nowym rokiem szkolnym i formacyjnym na naszych stronach sanktuaryjnych: www.sanktuarium.cpps.pl rozpoczynamy nowy cykl artykułów o duchowości Krwi Chrystusa, w dziale „Kropla duchowości Krwi Chrystusa”.

Jest to tłumaczenie krótkich opracowań naszego misjonarza z Prowincji Włoskiej, wybitnego teologa naszej duchowości, ks. Tullio Veglianti, C.PP.S. z książeczki pt. „Il Sangue di Cristo – mese di luglio”. Każdy artykuł zawiera: fragment z Pisma św., komentarz ks. Tullio oraz fragment z różnych dzieł Ojców Kościoła i świętych.

Poszczególne artykuły stanowią zaledwie pewien zarys, szkic naszej duchowości i są podane w dosyć skondensowany sposób, ale z drugiej strony zachęcają do dalszych poszukiwań i osobistej refleksji na temat duchowości Krwi Chrystusa.

Treści te mogą posłużyć jako pewien wstęp dla tych, którzy chcą zgłębiać ten temat oraz stanowić pewien szkielet do bardziej treściwszych opracowań, np. dla kapłanów, czy osób świeckich żyjących na co dzień naszą duchowością lub zainteresowanych tematyką paschalną.

Artykuły będą ukazywać się regularnie co tydzień, w każdą niedzielę.