Powołanie to szczególny plan Boga względem osoby. Odnalezienie miejsca na ziemi, które wybrał dla mnie Bóg jest jedną z najciekawszych, najbardziej fascynujących i ekscytujących rzeczy na świecie. Odkrycie tej niewiadomej jest o tyle ważne, bo daje pewność wybrania tej jednej jedynej drogi, którą przed wiekami zaplanował dla mnie Bóg. Odpowiedzenie sobie na pytanie co jest moim powołaniem daje poczucie stabilności tak, że od tego momentu można wszystkie swoje siły skoncentrować na realizowaniu tego Bożego planu.

Powołanie, czyli wołanie Boga, może do nas docierać na różne sposoby. Ważne jest, aby Boga w żaden sposób nie ograniczać. Przy tej okazji warto spojrzeć na opisy Biblijne, w których możemy dostrzec całą gamę rozmaitych dróg, którymi Bóg chce prowadzić powołanych przez Siebie ludzi. I tak inaczej Bóg dał się poznać i jednocześnie powołał do swojego dzieła Abrahama, inaczej Mojżesza, króla Dawida, proroków, Maryję, Jana Chrzciciela, Apostołów, Pawła z Tarsu, itd. Ich historie życia pokazują, że działanie Boga, jego oddziaływanie na nasze życie, nie da się zamknąć w jakieś ramki lub szablony. To czasem nastręcza nam problemów.

W takim razie, w jaki sposób mogę usłyszeń głos Boga? Jak rozeznać czy moim przeznaczeniem jest życie rodzinne, kapłańskie, a może jako świecki wolontariusz? Jak zweryfikować to delikatne przeczucie, ten ciszy, nienarzucający się głos w sercu? Czy jest jakiś „pewnik” dzięki, któremu będą miał 100% pewność, że wybrałem dobrze?

Niestety nie istnieje taki cudowny papierek lakmusowy, dzięki któremu można by jednoznacznie stwierdzić trafność decyzji. Chcemy skupić się na tym, co może nam ograniczać wolna decyzję. Jest wiele czynników przez które nie potrafimy obiektywnie spojrzeć na swoje życie i powołanie. Podczas tegorocznych rekolekcji dla rozeznania powołania będziemy wyszukiwać i demaskować takie „zaciemniacze”, wprowadzające niepewność. Pan Bóg daje znaki, którym chcemy się wspólnie przyjrzeć.

Termin rekolekcji: 4-8 lipca 2016 r.

Miejsce:
Sanktuarium Krwi Chrystusa
(Dom rekolekcyjny św. Wawrzyńca)

ul. św. Kaspra del Bufalo 2/18
Częstochowa

Dla kogo: mężczyźni powyżej 15 lat

Niezbędne rzezy do zabrania: Pismo Święte (Stary i Nowy Testament), zeszyt i długopis, śpiwór, lekarstwa (szczególnie te przyjmowane na stałe).

Zgłoszenia:

Ks. Łukasz Tarnowski CPPS
lukasz@odkupieni.pl
tel. 889 376 662