Dziś ostatni dzień sprawozdań z poszczególnych jednostek Zgromadzenia (Prowincji, Wikariatów, Delegatur/Misji), które trwały przez trzy ostanie dni. Pewną ciekawą i dobrą propozycją ks. Benjamina Berinti było to, aby każdy nasz dzień zaczynać od wspólnej medytacji słowa Bożego, czyli przeczytania fragmentu z Pisma św., chwili milczenia i podzielenia się swoimi refleksjami. Ks. Benjamin zaproponował również, aby tę metodę słuchania i dzielenia się zastosować do tej części naszego Zebrania, w której będziemy słuchać sprawozdań, czyli zastanowienie się i podzielanie się, co Duch Święty mówi do nas poprzez słowa danego sprawozdania. Tak więc pod koniec każdego dnia, w którym były odczytywane sprawozdania, każdy mógł się podzielić, za co chce podziękować Panu Bogu w danej relacji poszczególnych jednostek. Można powiedzieć, że było to swego rodzaju pozytywne podejście do tej kwestii, czyli chwalenie Boga za dzieła, które poprzez naszą posługę zdziałał w różnych zakątkach świata.

Swoje sprawozdania przedstawili: z Prowincji Cincinnati – Jeffrey Kirch CPPS, z Prowincji Kansas City – Garry Richmeier CPPS,  z Prowincji Atlantic – Mario Cafarelli CPPS, z Prowincji Tanzania – Vedasto Ngowi CPPS, z Misji Peru – Aurelio Chipana Curi CPPS, z Misji Środkowoamerykańskiej (Gwatemala, Salwador) – Antonio Jose Hernandez CPPS, z Wikariatu Chile – Luis Briones Pincheira CPPS, z Wikariatu Brazylijskiego – Raimundo Das Neves CPPS, z Prowincji Iberyjskiej – Luis Felipe Carodoso Fernandes CPPS, z Misji Wietnamskiej – Tam Hoang CPPS, z Prowincji Polskiej – Wojciech Czernatowicz CPPS, z Delegatury Chorwackiej – Ilija Grgić CPPS, z Wikariatu Indyjskiego – Varakumar Chowtapalli CPPS.

Relacje te pozwoliły nam wszystkim lepiej poznać poszczególne jednostki naszego Zgromadzenia, ich sukcesy i trudności, ale przede wszystkim pozwoliły dostrzec ogrom duszpasterskiej i misyjnej pracy, którą każda z tych jednostek wykonuje w różnych częściach naszego globu. To, co zauważyli i docenili w naszej Prowincji Polskiej misjonarze z innych jednostek naszego Zgromadzenia, to m.in. nasza praca i współpraca ze świeckimi w ramach WKC i nie tylko, posługa charytatywna w Hospicjum Santa Galla oraz działalność naszego Wydawnictwa POMOC.